Учень 11 класу Краматорської української гімназії Логовічов Ілля – переможець Міжнародного конкурсу!

Автор:admin

Учень 11 класу Краматорської української гімназії Логовічов Ілля – переможець Міжнародного конкурсу!

Учень 11 класу Краматорської української гімназії, учасник гуртка «Крок до науки» Логовічов Ілля став переможцем ІV Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко в підномінації «Кращі роботи учнів 9-11 класів». Науковий керівник роботи – Мельник Ірина Романівна, учитель української мови та літератури.

Ініціатором і організатором Конкурсу є Громадська організація «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine) за підтримки і сприяння Міністерства освіти і науки України, Інституту історії України НАН України, Науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.

На конкурс надійшло більше тисячі робіт. Ілля став єдиним представником Донецької області, чию роботу було відзначено дипломом ІІІ ступня й грошовою винагородою в розмірі 2 тисяч гривень.

     Як   тему   свого    дослідження   «Жива історія лишилась: Голодомор 1932-1933 років на Донеччині» гімназист обрав рядки з вірша краматорської поетеси Зінаїди Кузьмівни Дударчик, які вона присвятила своєму дідусеві Макару, що помер від голоду  1933-го року.  У «Слові від автора» Ілля написав: «Очевидці подій – найцінніший скарб для науковців і дослідників, які цікавляться історією. Вони зберігають свої спогади глибоко в душі,   а    коли  трапляється нагода поділитися ними з молодим поколінням, розповідають навіть найпотаємніше. Ті емоції, які я відчував, і ті сльози, які бачив, мабуть, назавжди залишаться в моєму серці».

       Джерелом до написання пошукової роботи гімназиста стали офіційні документи, наукова література, фотодокументи та спогади свідків подій або їхніх родичів, з-поміж   яких   учителі    Краматорської    української   гімназії Кондренко М.Г., Ченакал О.П., Щербак В.Ю. Цінним матеріалом для дослідження стала розповідь про життя краматорців напередодні й під час голоду директора Музею історії міста Краматорська Волошиної Наталії Євгенівни та інтерв’ю, узяте в очевидця тих подій – Шило Любові Олексіївни, якій виповнився  91 рік.  

         Вітаємо Логовічова Іллю і його наукового керівника Мельник І.Р. з високим досягненням. Пишаємося, що Донеччина була гідно представлена на Міжнародному конкурсі краматорською молоддю, яка прагне розвивати свої знання в царині голодоморних та геноцидних студій, зберігати пам’ять про голод-геноцид 1932-1933 рр. та формувати на цій основі повагу до прав людини й гуманістичних цінностей.

         Іллю запрошено на церемонію нагородження до міста Києва, яка відбудеться 17 грудня 2019 року в Міністерстві освіти і науки України.

 

Об авторе

admin administrator