Архив за месяц Ноябрь 2019

Автор:admin

Учень 11 класу Краматорської української гімназії Логовічов Ілля – переможець Міжнародного конкурсу!

Учень 11 класу Краматорської української гімназії, учасник гуртка «Крок до науки» Логовічов Ілля став переможцем ІV Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко в підномінації «Кращі роботи учнів 9-11 класів». Науковий керівник роботи – Мельник Ірина Романівна, учитель української мови та літератури.

Ініціатором і організатором Конкурсу є Громадська організація «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine) за підтримки і сприяння Міністерства освіти і науки України, Інституту історії України НАН України, Науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.

На конкурс надійшло більше тисячі робіт. Ілля став єдиним представником Донецької області, чию роботу було відзначено дипломом ІІІ ступня й грошовою винагородою в розмірі 2 тисяч гривень.

     Як   тему   свого    дослідження   «Жива історія лишилась: Голодомор 1932-1933 років на Донеччині» гімназист обрав рядки з вірша краматорської поетеси Зінаїди Кузьмівни Дударчик, які вона присвятила своєму дідусеві Макару, що помер від голоду  1933-го року.  У «Слові від автора» Ілля написав: «Очевидці подій – найцінніший скарб для науковців і дослідників, які цікавляться історією. Вони зберігають свої спогади глибоко в душі,   а    коли  трапляється нагода поділитися ними з молодим поколінням, розповідають навіть найпотаємніше. Ті емоції, які я відчував, і ті сльози, які бачив, мабуть, назавжди залишаться в моєму серці».

       Джерелом до написання пошукової роботи гімназиста стали офіційні документи, наукова література, фотодокументи та спогади свідків подій або їхніх родичів, з-поміж   яких   учителі    Краматорської    української   гімназії Кондренко М.Г., Ченакал О.П., Щербак В.Ю. Цінним матеріалом для дослідження стала розповідь про життя краматорців напередодні й під час голоду директора Музею історії міста Краматорська Волошиної Наталії Євгенівни та інтерв’ю, узяте в очевидця тих подій – Шило Любові Олексіївни, якій виповнився  91 рік.  

         Вітаємо Логовічова Іллю і його наукового керівника Мельник І.Р. з високим досягненням. Пишаємося, що Донеччина була гідно представлена на Міжнародному конкурсі краматорською молоддю, яка прагне розвивати свої знання в царині голодоморних та геноцидних студій, зберігати пам’ять про голод-геноцид 1932-1933 рр. та формувати на цій основі повагу до прав людини й гуманістичних цінностей.

         Іллю запрошено на церемонію нагородження до міста Києва, яка відбудеться 17 грудня 2019 року в Міністерстві освіти і науки України.

 

Автор:admin

Це сталось! З 11 по 15 листопада учні Ліцею № 35 ім. В.М.Шеймана Новіков Микита та Бурлуцький Іван брали участь у турнірі юних інформатиків у складі команди CoderFour.

11 листопада відбулося урочисте відкриття XVIII ТЮІ, який проходив у місті Кривий Ріг на базі Криворізького педагогічного університету.
Змагання містили три тури, кожен з яких був своєрідним випробуванням на міцність та майстерність створення програмних продуктів.
У першому турі представляли виконання домашнього завдання, інструменти якого дозволяли віртуально керувати дронами.
У другому турі учням необхідно було в ході хакатона за п’ять годин створити комп’ютерну гру «GrandPrix» – класичні гонки на автомобілях з урахуванням різним можливостей руху.
У третьому турі пропонувалось протягом чотирьох годин виконати сім задач олімпіади ACM.
Два перших завдання вимагали не тільки виконання, а ще й захисту та демонстрації результатів роботи.
Змагання виявилися складними та відповідальними.
Після третього туру членам команд було запропоновано відвідати екскурсію містом, познайомитися з експонатами музею ЮГОК.
Час пройшов швидко та непомітно. З приємними враженнями та отриманим досвідом 15 листопада всі поверталися додому.
Вітаю вас, розумні діти! Вітаю Вас, талановитий вчитель – Копецька Елла Петрівна!Вітаю Ліцей!
Методист Краматорського МК Петренко С.В.
Автор:admin

Математика в профільній школі. Про інноватику.

1 листопада в ліцеї 4 “Успіх” відбулося засідання двох творчих груп учителів математики. Творча група “Впровадження нового державного стандарту при викладанні математики в 10-11 класах “(керівник Святаш Олена Володимирівна),творча група “Інноваційні технології в освіті “(керівник Лиманська Світлана Миколаївна ).Вчителі міста познайомилися з особливостями викладання математики в профільній школі. Розглянули новинки методичної літератури. Світлана Миколаївна познайомила присутніх із впровадженням STEM- освіти при викладанні математики, використанням інтелект карт під час освітнього процесу.
 
Автор:admin

Тренінги НУШ

Протягом  з 30.10.19 – 01.11.19 відбулись тренінги учителів інформатики, які викладатимуть курси інформаційної освітньої галузі у 2-х класах НУШ у 2019-2020 н.р. Від нашого міста було направлено на ці тренінги 25 учителів, тренерами виступали найкращі – Королькова М.Л. та – Токар Ю.В. (замінила частково Пилипчук О.А.). Тренінги пройшли цікаво, дуже корисно, результативно. Ми дуже вдячні організаторам – відділу інформаційних технологій Донецького облІППО  (Пилипчук О.А.) та всім, хто був залучений до занять. Також ми вдячні адміністраціям закладів освіти, де відбувались тренінги: ліцею № 8 (директорка Калініна В.П.) та ЗОШ № 16 (директор Шевченко Л.Г.)
Методист Петренко С.В.,
ММО вчителів інформатики
Автор:admin

IХ Всеукраїнська науково-практична конференція

30.10.2019 р. вчителі трудового навчання з виставкою наробок та талановито зроблених композицій відвідали  IХ Всеукраїнську науково-практичну конференцію, присвячену 80-річчю заснування ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та 50-річчю підготовки майбутніх учителів трудового навчання.
Найкращі вчителі шкіл нашого містазнову показали свою майстерність. свій талант:
Сердюк Олена Олександрівна (ЗОШ № 17), Лихошва Микола Андрійович (ЗОШ № 17), Плахута Валентина Вікторівна (ЗОШ № 12), Новікова Яна Володимирівна (ЗОШ № 8), Гончар Лариса Олексіївна (ЗОШ № 25), Калугіна Ельвіра Олегівна (НВК № 6).

Автор:admin

Мрія дитинства стала майстерністю!

На базі СЮТ м. Краматорськ пройшли заняття для вчителів трудового навчання ” Виготовлення моделі планера” , які проводив керівник гуртка Москвін М.Л.