Архив за месяц Март 2019

Автор:admin

НАТО-Україна

Згідно з планом заходів за Стратегією комунікацій у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів від30.01.2019, в області і місті реалізується низка заходів, у тому числі через ЗЗСО:
-розміщення інформації з питань співробітництва України з НАТО на сайтах ЗЗСО з використанням інформаційного центру НАТО в Україні (ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua);
-проведення інформаційних годин “Наш вибір НАТО: партнерство заради миру”;
-зустрічі з представниками НАТО в Донецькій обл.;
-вивчення теми на уроках історії; 
– заходи в позакласній роботі (дебати, круглі столи з питань “Проекти НАТО в Україні”, “Партнерство заради миру”, “Співробітництво в сфері науки і охорони довкілля”….)
-анкетування старшокласників, батьків щодо вступу України в НАТО.
-перегляд відеороликів “Україна-НАТО: наука заради миру”-ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua
ЗЗСО міста на сайтах висвітлюють перебіг заходів
Автор:admin

Розпочала роботу обласна Школа професійної майстерності для вчителів німецької мови

28.02.2019 року на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 розпочала роботу обласна Школа професійної майстерності «Професійний розвиток учителів німецької мови в умовах Нової української школи».

Майстер ‒ учитель німецької мови Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Кобзіна Н. Г. ‒ провела перше заняття на тему «Використання інтерактивних плакатів на уроках німецької мови». У ході роботи учитель продемонструвала, що використання інтерактивного плаката як мультимедійного освітнього ресурсу дозволяє, з одного боку, наочно демонструвати учневі навчальний матеріал, а з іншого ‒ використовувати конструктор, що дає можливість учителю та учню робити позначки, записи, креслення поверх навчального матеріалу.

Учасники Школи професійної майстерності зробили висновок, що при використанні інтерактивних плакатів педагог ініціює нові форми взаємодії на уроці, організовує та направляє діяльність учнів, що є доцільним під час вивчення іноземної мови в умовах сучасного освітнього простору.Ми пишаємось нашим МАЙСТРОМ!!!!

Автор:admin

2 березня в м. Харків в рамках програми FIRST LEGO League відбувся Відбірковий турнір “ROBOfirst – більше, ніж роботи!”.

Масштабна подія у сфері освіти, науки і техніки зібрала талановитих, творчих, ерудованих дітей віком від 9 до 16 років з шести областей сходу України (34 команди), які продемонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування та інженерії. Від м. Краматорська в турнірі взяли участь 6 закладів освіти: ЗОШ № 16, 4, 25, НВК (ЗОШ № 32-ДНЗ), КУГ.

Можна привітати команди нашого міста зі значними досягненнями на цих регіональних змаганнях.

Команда «ITway» Краматорської ЗОШ №16 (тренери Лук’яненко А.М. та Лук’яненко І.О.) отримала нагороду «Чемпіон FLL» цього регіонального турніру.

Команда «KramLegoCity» Краматорської ЗОШ № 4 (тренери Красілін В.В., та Трофимова Л.О.) отримала першу номінацію в категорії «Основні цінності».

Команда «LEGOGelaxy» Краматорської Української Гімназії (тренери Грузіна Н. та Гончарова О.) отримала другу номінацію в категорії «Проект».

За результатами відбіркового туру на Всеукраїнський фестиваль запрошені ЗОШ № 16, 4, 25, НВК. Ця наймасштабніша подія року в сфері STEM-освіти відбудеться 6-7 квітня 2019р. в місті Києві.

   

Автор:admin

Фестиваль «Мови різні, душа одна»

Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.

Олесь Гончар

Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії та й загалом людської цивілізації. Мова ‒ духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в нашому серці. «Рiдна мова на чужинi
ще милiшою стає” (Павло Грабовський).

Саме для утвердження ідей міжнаціональної злагоди, толерантності у відносинах між представниками різних національностей та конфесій, підтримки національних культурних традицій  21 лютого 2019 року відбувся ІV обласний фестиваль етнічних та національних культур «Мови різні, душа одна».

Організатором фестивалю, який відбувся на базі Покровського педагогічного коледжу,  виступив Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Мета фестивалю: сприяння міжнаціональному миру, міжконфесійній злагоді та інтеркультурному діалогу в області; підтримка, розвиток та збереження матеріальної й духовної національно-культурної спадщини, традицій, звичаїв та побуту етнічних груп і національних спільнот Донеччини.

Цього року на фестивалі були представлені такі номінації:

  • Фольклорно-етнографічна театралізована постановка;
  • Концертна програма;
  • Виставка образотворчогодекоративно-ужиткового мистецтва;
  • Роде наш красний, роде наш прекрасний;
  • Виставка-ярмарок «Етносмак: шедеври національної кулінарії».

Від м. Краматорська у концертній програмі взяли участь хореографічний ансамбль «Веселка» (ЦПР, кер. Йова Н.А.) та учні вірменського класу  – хореографічний ансамбль «Наірі» (ЦПР, кер. Івкова О.С.)

На виставці образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва були представлені різноманітні  роботи: техніка «Декупаж» (ЗОШ № 9, Клочко О.В.), проводилися майстер-класи з виготовлення дідуха (етногурток «Рідна хата» КУГ, кер. Бородай О.В.), мандал (ЗОШ № 8, Корзюкова Л.М.), макраме (ЗОШ № 21, Гаврілюк І.І.), прикраси з бісеру, вироби з фетру,  (ЗОШ № 8, Новікова Я.В.), килимарство (ЗОШ № 5, Васильєва Т.Ю.), виготовлення магнітів на холодильник (ЗОШ № 5, Осподова С.М.). У номінації «Роде наш красний, роде наш прекрасний» учасник (Петриченко С., учень КУГ) презентував творчу роботу (родинне дерево), що відображає історію його  сім’ї, роду (кер. Міщенко Н.А., КУГ).

Найбільший резонанс викликала номінація «Етносмак: шедеври національної кулінарії». Усім до смаку були наші українські страви: вергуни, соложеники, домашня ковбаса, маковики, яблука в тісті, узвар та кисіль.

Свято завершилось гала-концертом, на якому показали творчість  різні етноси Донецького краю: український, грецький, ромський, молдавський, єврейський, польський та ін. Щира вдячність Гарній Світлані Юріївні – завідувачу відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти яка є ініціатором свята, його душею!

Чекаємо на наступні зустрічі!