Архив за месяц Январь 2019

Автор:admin

Вітаємо переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської олімпімпіади з російської мови та літератури і їхніх вчителів ( із 5 учасників 4 стали переможцями) з достойною перемогою:

ІІ місце-Люлька Арсеній, ЗОШ №35, 9 клас (збори )
 
ІІІ місце- Кузьмін Кирило, ЗОШ №10, 9 кл
              Гудкова Єлизавета, ЗОШ №8,9 кл.
              Михайлина Єлизавета, ЗОШ№ 8, 10 кл.
 
Методист Кравцова Л.Ф.
Автор:admin

30.01.2019 учителі російської словесності продовжили міський методичний марафон майстер-класів на освітніх округах.

30.01.2019 учителі російської словесності продовжили міський методичний марафон майстер-класів на освітніх округах. Так, на освітньому окрузі №3 представляла творчі здобутки та досвід учитель, заступник директора Краматорської ЗОш №19 Кравцова В.Ф.
на першому ОО-

Ходус Е.М. ОШ №8 “Развитие коммуникативной компетентности на уроках русского языка”Галузинская О.Н. ОШ №8 “Форми та прийоми розвитку творчих здібностей учнів на уроках російської мови та літератури”

Подопригора Р.А. ОШ №35 Фрагменты “Литературной гостиной”, посвященной творчеству В.Высоцкого.
На другому ОО представляла досвід Лагно А.І., ЗЗСО №22, Запорожець Л.М., ЗОШ №25,Симоненко Н.А., ЗОш№15,Кондратьева Е.И., Ош№17, а на четвертому -Бойко Л.І., ЗОШ №18.
До цього проведено засідання ММО-ПДС з критичного мислення, на якому пододілились своїми здобутками Кротова Н.М., керівник ММО, ПДС, учитель ЗОШ №10, а також учителі Рябова М.Ю., ЗОШ №10, Підлпригора Р.А., Панченко С.В.,ЗОШ №35,
 
Автор:admin

Міський методичний марафон майстер-класів як форма презентації досвіду

29.01.2019 на базі Краматорської ЗЗСО №22 ім. М.Крупченка естафету марафону прийняли вчителі англійської мови . 9 учителів із шкіл №12,25,21,КУГ,НВК-ЗОШ №32,28,31 представляли свій досвід під гаслом “Учитель-агент змін в НУШ”:

ПІБ учителя ЗЗСО № Назвамайстер-класу
1. Войнаховська Олена Генадіївна 12 Інтеграціянавчальногопроцесу – як сучаснаосвітнятехнологія

 

 

2. Приходько Ольга Миколаївна 25 Проектнатехнологія як умоварозвиткукомунікативноїкомпетентності на уроках англійськоїмови в початковійшколі

 

 

3. Коваленко Оксана Юріївна 25 Перевернутенавчання як одна з ключовихтенденційосвітніхтехнологійсучасності

 

 

 

4. Балухта Наталія Олександрівна 25 Перевернутенавчання як засібпідвищенняефективності уроку

 

 

5. Кобзева ОленаВалентинівна 21 Використанняігор на уроках англійськоїмови

 

 

6. Єрмоліна Ганна Михайлівна КУГ Навчально-дидактатичніігри на уроках англійськоїмови як засіброзвиткупізнавальноїдіяльностіучнів

 

 

 

7. Медведєва Тетяна Андріївна

 

32 Використанняхмарнихтехнологійв навчанніанглійськіймові (GoogleForms, Plickers,Learningapps.org) в умовах становлення НУШ

 

8. Пихтелькова Олена Миколаївна 28 Критичнемислення

 

 

 

9. Шаповал Олександр Сергійович 31 Використаннямультимедійноїдошки на уроках англійськоїмови

 

 

 

 

 

Автор:admin

Вітаємо переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури:

Вітаємо переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури: із 11 запрошених 7  стали переможцяим

ІІ місце– Боклаг Олеся, КУГ, 8 кл-(запрошена на збори по підготовці до ІV етапу)
                    Потапенко С., ЗОШ №4, 11 кл.             
ІІІ місце– Добридень Софія, КУГ, 9 кл.
              Смирнов Іван, НВК-ЗОШ №32, 10 кл.(запрошений на збори по підготовці до ІV етапу)
               Фільчаков Денис, КУГ, 10 кл.
                Баглай Дар’я, ЗОШ №25,11 кл.
                Рєєк Є., КУГ, 11 кл.
Пишаємось учнями і їхніми вчителями-наставниками.
                                 Методист Кравцова Л.Ф
Автор:admin

25.01.2019р. на базі Добропільського НВК краматорські школярі із ЗОШ №33 (Одінцова Єлизавета, учитель Боєвська В.В.) та ЗОШ №15 ( Скаженніков Максим, Надоля Ярослав, учитель Полуденко С.В.) брали участь у фіналі 12 Олексиних читань. Вони вибороли:

4 місце (І не присуджувалось)-Одінцова Єлизавета,ЗОШ№33 І ВВІЙШЛА В П,ЯТІРКУ КРАЩИХ, ЯКІ НАГОРОДЖЕНІ БЕЗКОШТОВНОЮ ПОЇЗДКОЮ ДО М. кИЄВА (фонд сина О.Тихого Володимира).
              Учні ЗОШ 15 стали учасниками. Молодці !!!
Автор:admin

24 січня в ЗЗСО №22 імені М. Крупченко пройшла гра “Що? Де? Коли?”, присвячена пам’яті вчителя інформатики Вадима Едуардовича Міринськогоі 24 річниці заснування руху інтелектуальних ігр серед школярів і педагогів міста . ЇЇ підготував та провів керівник гуртка та культорганізатор краматорського Центру позашкільної роботи Владислав Пристінський за підтримки ММК і управління освіти.

В грі брали участь 7 команд педагогів та учнів ЗЗСО №22, ЗОШ №3 та ЗОШ №8.
 Гра складалася з 24 запитань. Відповідаючи на них, команди показали своє вміння логічно мислити, інтуїцію та почуття гумору. Боротьба за перемогу йшла до останнього запитання.
 
 Підсумки гри серед команд вчителів:
1-е місце – команда “Кіліманджаро” (ЗОШ №8).
2-е місце – команда “Фартовые” (ЗОШ №3).
3- місце – команда “Stars 22” (ЗЗСО ім. М. Крупченко).
 
Підсумки гри серед учнівских команд:
 
1-е місце – команда “Поліглоти” (ЗЗСО №22 ім. М. Крупченко).
2-е місце – команда “Кактуси”     (ЗОШ №8).
3-е місце – команда “Комета”      (ЗОШ №3).
4-е місце – команда “Пінгвіни”     (ЗОШ №8).
 
 Команди отримали грамоти від Управління освіти Краматорської Міської Ради та невеликі сувеніри від благодійного фонду “Карітас-Краматорськ”.
Автор:admin

Участь в обласному круглому стілі «Концепт української соборності в історичній ретроспективі» (до 100-річчя Акту Злуки)

    22 січня 2019 року на базі Антикризового центру м. Краматорська відбувся круглий стіл «Концепт української соборності в історичній ретроспективі», присвячений 100-річчю Акту Злуки. У заході взяли участь 34 особи, з них 5 краматорчан: Кравцова Л.Ф., методист ММК, Гайдук П.В., ЗОШ №12, Кулик В.Г., ЗОШ №15, Губіна Л.В.,ЗОШ №5, Бородай О.В., КУГ.. Під час роботи круглого столу розглянуто ідеї соборності українських земель в історичній ретроспективі та визначено ключові проблеми вивчення цих подій на уроках історії.

Модераторами заходу стали Кондратенко О. В., завідувач кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ОБЛІППО, кандидат історичних наук, доцент, та Рибак І. М., завідувач відділу суспільних дисциплін ОБЛІППО. Кондратенко О. В. закцентував увагу на історичних витоках святкування Дня Соборності в Україні. Він розповів про акцію єднання, що відбулася 21 січня 1990 року. «Живий ланцюг» з’єднав Івано-Франківськ і Київ у день 71-річчя Злуки УНР І ЗУНР. Рибак І. М. наголосила на актуальності питань соборності в сучасних реаліях, ключових компетентностях, які ми повинні формувати в учнів під час вивчення подій Української революції 1917-1921 рр.

У роботі круглого столу взяли участь науковці, відомі на теренах України та за її межами. Задунайський В. В., доктор історичних наук, професор Українського католицького університету (м. Львів) виступив зі скайп-доповіддю з теми «Українська соборність в історичній ретроспективі». Він деталізував питання соборності з часів Русі-України до сьогодення. Задунайський В. В. розставив ключові аспекти проблеми соборності в процесі українського державотворення. Цікаві історичні відомості, представлені Задунайським В. В., викликали жвавий інтерес та низку запитань серед викладачів.

Історіографію питання Акту Злуки висвітлила Лаврут О. О., доцент кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ОБЛІППО, кандидат історичних наук. У доповіді «Акт Злуки в контексті Української революції: історіографія питання» вона проаналізувала різні точки зору істориків щодо вивчення питань Української революції 1917-1921 рр. Її доповідь – детальний аналіз останніх досліджень, що стосуються цієї проблеми.

У підготовці до заходу активну участь взяла Отземко О. В., кандидат історичних наук, доцент кафедри спеціальних галузей історичної науки Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця). Її скай-виступ з теми «Джерела вивчення Української національної революції 1917-1921 рр.» був для вчителів історії Донецької області одним із найбільш актуальних. Вона представила широкі можливості Інтернет-ресурсів, із яких можна почерпнути інформацію різного формату, що стане в пригоді під час вивчення подій Української національної революції 1917-1921 рр. Отземко О. В. ознайомила учасників круглого столу з публікаціями джерел та кінодокументами, розміщеними на сайті Інституту історії України НАН України, онлайн-виставками документів, розташованими на сайті Державної архівної служби України (Укрдержархів), широким масивом періодичних видань, що у вільному доступі зберігається на сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Неабияке зацікавлення в учителів історії викликав алгоритм загальної характеристики програм політичних партій, який стане їм в пригоді під час роботи з учнями.

Салагуб Л. І., методист відділу суспільних дисциплін, у доповіді з теми «Формування національної свідомості учнів через вивчення подій Української революції 1917-1921 рр. на уроках історії: вузлові питання» закцентувала увагу на проблемі міфологізації подій Української революції 1917-1921 рр. та звернула увагу учасників круглого столу на доцільності дотримання принципу комплексності під час висвітленні певних історичних подій, необхідності встановлення причинно-наслідкових зв’язків. Рибак І. М., завідувач відділу суспільних дисциплін ОБЛІППО та модератор круглого столу, детально проаналізувала вузлові питання у вивченні подій Української революції 1917-1921 рр. Серед них вирізняються такі, як:

  • різне ставлення представників тогочасної еліти до ідей національної єдності;
  • недостатня оцінка дій Н. І. Махна щодо ідей реалізації Української національної революції 1917-1921 рр.;
  • нестабільність становища під час революційних подій;
  • процеси ідеологічного протистояння, що роз’єднували українське суспільство;
  • популізм як інструмент впливу та маніпулювання;
  • етап піднесення на початку революції та криваві наслідки наприкінці революційних подій;
  • акцентування уваги на повсякденному житті пересічних громадян протягом революційних подій 1917-1921 рр.;
  • відмінності в сприйнятті революційних подій різними соціальними групами тощо.

У дискусії брав активну участь Бородай Олег Васильович, зав. Кафедрою суспільних дисциплін КУГ і отримав сертифікат

 

Автор:admin

ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської олімпіади з астрономії

19 січня 2019рна базі облІППО відбувся ІІІ етап олімпіади з астрономії. До участі в обласному етапі було запрошено від Краматорських шкіл 4 учасника. На олімпіаду мали змогу прибути 3 учня: Долгий Андрій (ЗОШ № 16), Прокопенко Федір (ЗЗСО № 22), Бескокотов Микита (ЗОШ № 35).
Від методичного кабінету вітаємо нашіх учнів з перемогою:
Долгого Андрія (ЗОШ № 16, учитель Кандаурова О.І.) – зайняв ІІ місце серед учнів 10 класу!
Прокопенко Федіра(ЗЗСО № 22, учитель Москальова І.С.)- зайняв ІІІ місце серед учнів 11 класів!
Успіхів вам надалі!
 
Автор:admin

Вітаємо переможців ІІІ (обл.)етапу олімпіад школярів з історії (із 12 учасників 8 стали переможцями), пишаємось вами і вашими вчителями:

ІІ місце- Вовненко А., ЗОШ №10, Гармаш Д., ЗЗСО №22
 
ІІІ місце-Гудкова Є., ЗОШ №8, Левакова В., Окопна К., ЗОШ №35;
             Шарай К., ЗЗСО №22, Скицька А., ЗОШ №25;  
             Грицина А., ЗОШ№10
 
Методист ММК                         Кравцова Л.Ф.