Category Archive Новини

Автор:admin

Подолаємо кризу читання разом!

25.04.2019 року проводилось заняття обласної лабораторії творчого бібліотекаря «Промоція читання та залучення читачів: сучасні підходи та можливості», який проходив в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 18 Добропільської міської ради.

На початку усім гостям влаштували ознайомчу екскурсію до шкільного бібліотечно-інформаційного центру. Потім учасники лабораторії поринули у світ різноманітних нестандартних методів залучення дітей до читання. О. Б. Філіппенко відкрила нові можливості для професійної самореалізації бібліотекарів, представив такі форми роботи: сторі-тайм, бібліотрансформер, ідеографічні загадки Емодзі, інтерактивні відеоролики, родинний літературний батл, книжкові мотиватори та інші «цікавинки» та «фішки». 

Щиро подякуємо за теплий та доброзичливий прийом, за створену позитивну атмосферу співпраці.

Автор:admin

НАТО-Україна

Згідно з планом заходів за Стратегією комунікацій у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів від30.01.2019, в області і місті реалізується низка заходів, у тому числі через ЗЗСО:
-розміщення інформації з питань співробітництва України з НАТО на сайтах ЗЗСО з використанням інформаційного центру НАТО в Україні (ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua);
-проведення інформаційних годин “Наш вибір НАТО: партнерство заради миру”;
-зустрічі з представниками НАТО в Донецькій обл.;
-вивчення теми на уроках історії; 
– заходи в позакласній роботі (дебати, круглі столи з питань “Проекти НАТО в Україні”, “Партнерство заради миру”, “Співробітництво в сфері науки і охорони довкілля”….)
-анкетування старшокласників, батьків щодо вступу України в НАТО.
-перегляд відеороликів “Україна-НАТО: наука заради миру”-ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua
ЗЗСО міста на сайтах висвітлюють перебіг заходів
Автор:admin

Розпочала роботу обласна Школа професійної майстерності для вчителів німецької мови

28.02.2019 року на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 розпочала роботу обласна Школа професійної майстерності «Професійний розвиток учителів німецької мови в умовах Нової української школи».

Майстер ‒ учитель німецької мови Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Кобзіна Н. Г. ‒ провела перше заняття на тему «Використання інтерактивних плакатів на уроках німецької мови». У ході роботи учитель продемонструвала, що використання інтерактивного плаката як мультимедійного освітнього ресурсу дозволяє, з одного боку, наочно демонструвати учневі навчальний матеріал, а з іншого ‒ використовувати конструктор, що дає можливість учителю та учню робити позначки, записи, креслення поверх навчального матеріалу.

Учасники Школи професійної майстерності зробили висновок, що при використанні інтерактивних плакатів педагог ініціює нові форми взаємодії на уроці, організовує та направляє діяльність учнів, що є доцільним під час вивчення іноземної мови в умовах сучасного освітнього простору.Ми пишаємось нашим МАЙСТРОМ!!!!

Автор:admin

2 березня в м. Харків в рамках програми FIRST LEGO League відбувся Відбірковий турнір “ROBOfirst – більше, ніж роботи!”.

Масштабна подія у сфері освіти, науки і техніки зібрала талановитих, творчих, ерудованих дітей віком від 9 до 16 років з шести областей сходу України (34 команди), які продемонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування та інженерії. Від м. Краматорська в турнірі взяли участь 6 закладів освіти: ЗОШ № 16, 4, 25, НВК (ЗОШ № 32-ДНЗ), КУГ.

Можна привітати команди нашого міста зі значними досягненнями на цих регіональних змаганнях.

Команда «ITway» Краматорської ЗОШ №16 (тренери Лук’яненко А.М. та Лук’яненко І.О.) отримала нагороду «Чемпіон FLL» цього регіонального турніру.

Команда «KramLegoCity» Краматорської ЗОШ № 4 (тренери Красілін В.В., та Трофимова Л.О.) отримала першу номінацію в категорії «Основні цінності».

Команда «LEGOGelaxy» Краматорської Української Гімназії (тренери Грузіна Н. та Гончарова О.) отримала другу номінацію в категорії «Проект».

За результатами відбіркового туру на Всеукраїнський фестиваль запрошені ЗОШ № 16, 4, 25, НВК. Ця наймасштабніша подія року в сфері STEM-освіти відбудеться 6-7 квітня 2019р. в місті Києві.

   

Автор:admin

Фестиваль «Мови різні, душа одна»

Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.

Олесь Гончар

Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії та й загалом людської цивілізації. Мова ‒ духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в нашому серці. «Рiдна мова на чужинi
ще милiшою стає” (Павло Грабовський).

Саме для утвердження ідей міжнаціональної злагоди, толерантності у відносинах між представниками різних національностей та конфесій, підтримки національних культурних традицій  21 лютого 2019 року відбувся ІV обласний фестиваль етнічних та національних культур «Мови різні, душа одна».

Організатором фестивалю, який відбувся на базі Покровського педагогічного коледжу,  виступив Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Мета фестивалю: сприяння міжнаціональному миру, міжконфесійній злагоді та інтеркультурному діалогу в області; підтримка, розвиток та збереження матеріальної й духовної національно-культурної спадщини, традицій, звичаїв та побуту етнічних груп і національних спільнот Донеччини.

Цього року на фестивалі були представлені такі номінації:

 • Фольклорно-етнографічна театралізована постановка;
 • Концертна програма;
 • Виставка образотворчогодекоративно-ужиткового мистецтва;
 • Роде наш красний, роде наш прекрасний;
 • Виставка-ярмарок «Етносмак: шедеври національної кулінарії».

Від м. Краматорська у концертній програмі взяли участь хореографічний ансамбль «Веселка» (ЦПР, кер. Йова Н.А.) та учні вірменського класу  – хореографічний ансамбль «Наірі» (ЦПР, кер. Івкова О.С.)

На виставці образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва були представлені різноманітні  роботи: техніка «Декупаж» (ЗОШ № 9, Клочко О.В.), проводилися майстер-класи з виготовлення дідуха (етногурток «Рідна хата» КУГ, кер. Бородай О.В.), мандал (ЗОШ № 8, Корзюкова Л.М.), макраме (ЗОШ № 21, Гаврілюк І.І.), прикраси з бісеру, вироби з фетру,  (ЗОШ № 8, Новікова Я.В.), килимарство (ЗОШ № 5, Васильєва Т.Ю.), виготовлення магнітів на холодильник (ЗОШ № 5, Осподова С.М.). У номінації «Роде наш красний, роде наш прекрасний» учасник (Петриченко С., учень КУГ) презентував творчу роботу (родинне дерево), що відображає історію його  сім’ї, роду (кер. Міщенко Н.А., КУГ).

Найбільший резонанс викликала номінація «Етносмак: шедеври національної кулінарії». Усім до смаку були наші українські страви: вергуни, соложеники, домашня ковбаса, маковики, яблука в тісті, узвар та кисіль.

Свято завершилось гала-концертом, на якому показали творчість  різні етноси Донецького краю: український, грецький, ромський, молдавський, єврейський, польський та ін. Щира вдячність Гарній Світлані Юріївні – завідувачу відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти яка є ініціатором свята, його душею!

Чекаємо на наступні зустрічі!

      

Автор:admin

Найсмачніший день

     27 лютого методист Управління освіти Краматорської міської ради Кравцова Л.Ф. та учитель Краматорської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 4

Саєнко О.В. були відвідувачами світового кафе «Центр усесвіту – Дитина», майстер – шефами якого стали методисти Відділу української мови та літератури ДоблІППО Байдаченко Т.С., Попова Т.Ю., Головіна О.І.

   Звичайні українські страви, що славлять Батьківщину по всьому світові, набули зовсім нового смаку: борщ з інгредієнтами інноваційних технологій, голубці розкрили аромат роботи з філологічно обдарованими учнями, родзинкою млинців стала мотивація до особистісно орієнтованого уроку, вареники поласували різними начинками НУШ, сирники з  родзинками додали рецептів до інклюзивного  навчання, а десерт – пляцок «Дива» –  розкрив таємниці дистанційної освіти.

    Педагоги мали змогу  в новому нестандартному форматі поділитися смаколиками своїх міст, громад. Не залишився осторонь і Краматорськ, що додав власні  інноваційні інгредієнти до улюблених страв.

   Освітяни щиро вдячні Відділу української мови та літератури ДоблІППО за найсмачніший  методичний день. Чекаємо на нові зустрічі!

Автор:admin

Про підсумки відзначення Міжнародного дня рідної мови

Згідно з наказом УО Краматорської міської ради від 06.02.2019 №34 «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови в ЗЗСО та ПЗО у 2019 році» (додається) з 14 по22.02.2019 проводився  тематичний тиждень. Міські заходи затверджено названим наказом, усі виконано :

Проведено міські заходи щодо підготовки і відзначення Міжнародного дня рідної мови протягом тематичного тижня  «Мови різні – душа одна», а саме:

                                                        14.02.-22.02.2019 року

Мозольова М.В., начальник управління освіти, спеціалісти УО та методисти МК УО;

 

 – участь в обласному фестивалі етнічних мов і культур Донеччини «Мови різні – душа одна»

                                                        21.02.2019 року, м. Покровськ, Петренко С.В.

(заявки на шкільний етап, участь в очному обласному етапі фестивалю);

 

 – міське свято-фестиваль «Г. Квітка – Основ’яненко – перший прозаїк нової  української літератури»

                                                        22.02.2019 року, 1400, ЗОШ № 16

Кравцова Л.Ф., методист МК УО; Ярмош Л.В., директор ЗОШ № 10; Рущинська А.Д., учитель ЗОШ № 10;

 

 – всеукраїнський українознавчий конкурс «Патріот»

                                                        21.02.2019 року, школи міста

Кравцова Л.Ф. методист МК УО;

 

 – колегію управління освіти «Реалізація мовного законодавства в закладах освіти міста, як підґрунтя національно-патріотичного виховання»

                                                        21.02.2019 року

Мозольова М.В., начальник управління освіти,

Кравцова Л.Ф., Краснікова А.І., методисти МК УО;

 

 – єдині міські диктанти (есе) за текстами, що  рекомендовані ІМЗО і облІППО :

                                                        4 клас – есе-Краснікова А.І., усі школи;

8 клас – диктант -переклад«Україна у нас одна»

                                                        Кравцова Л.Ф., усі школи;

5-7,9-11 кл- диктанти мовами національних меншин- Кравцова Л.Ф., усі школи;

 

 – міський етап обласного конкурсу виразного читання російських, зарубіжних авторів та  ораторського мистецтва

                                                        20.02.2019 року, Краматорська ЗОШ №10,1430  

                                                                                                          Кравцова Л.Ф.. Кротова Н.М.

 – книжково-ілюстративні та тематичні виставки в бібліотеках шкіл «Рідна мова – національне духовне багатство».

                                                         Клюкіна Л.М., усі школи

-. міський конкурс «Казкар» (рекомендації ІМЗМО – додаток 2) для учнів 4 – 5 -6 класів «Мова – країна див», «Подорож літери Я» (російською мовою)

                                                        11.02 – 28.02.2019 року, Кравцова Л.Ф.

Окрім міських заходів кожна школа розробила свої і реалізувала їх. Перебіг заходів висвітлювався на сайтах УО, МК, ЗЗСО та на сторінках ФЕЄСБУКА.

         Заходи проводились для національних меншин таких, як вірмени, азербайджанці, росіяни, білоруси, таджики, євреї, роми, поляки, греки, болгари, турки. З охопленням  9 987 учнів.

        Окрім ІVобласного фестивалю етнічних мов і культур Донеччини «Мови різні – душа одна», міського «Г. Квітка – Основ’яненко – перший прозаїк нової  української літератури»

-проведено 5 шкільних « Мова калинова», «Мовний диво грай»;

-в ЗОШ №5,10,19 проведено конференції та конкурси есе, « Казкар»,виразного читання «Майстер слова»(міський етап),«Слова різні, а думка одна», «Мова-друг чи ворог?»»;

-в ЗОШ №4,11,10,НВК-ЗОШ №32 пройшли семінари «Слово душі», «Чужу мову можеш знати, а свою плекай»;

-у більшості шкіл створені тематичні презентації «День рідної мови», « Серце народу –це мова», «Мова материнська свята» та інші;

-за участю старшокласників шкіл №3,4,17, 20, 22,31,35,КУГ проведено тематичні круглі столи « Материнська мова понад усе?»;

-понад 53 відкритих уроків та брейн-рингів проведено у закладах освіти міста, а книжкові та тематичні виставки у шкільних бібліотеках відвідали учні усіх 33 шкіл, переважно 1-6 класів.

  Тематичні диктанти за текстами ІМЗО російською і українською мовою (8 класи писали диктант-переклад) усього писало    4978       учнів, у тому числі

5 клас-832

6 клас-847

7 клас-703

8 клас-841

9 клас-799

10 клас-577

11 клас-379.

                На засіданні колегії управління освіти «Реалізація мовного законодавства в закладах освіти міста, як підґрунтя національно-патріотичного виховання» проаналізовано стан та перспективи реалізації мовного законодавства  (державної та мов національних меншин), приведення шкільної мережі у відповідність до вимог Закону України « Про освіту» щодо 100% переходу на українську мову навчання. При цьому не виключалось конституційне право батьків щодо вивчення рідних мов, у т. ч національних меншин.

  

 

Методист МК УО                    Л.Ф. Кравцова

Автор:admin

День безпечного Інтернету-2019

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Цей день в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. .

Для проведення Дня безпечного Інтернету були запропоновані різноманітні заходи:

 • Вебінар для освітян

4 лютого 2019 року відбувся вебінар для освітян. Організатори заходу: ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Центр кращого Інтернету», НВК №141 «ОРТ». До участі були запрошені вчителі, адміністрація закладів загальної середньої освіти та всі зацікавлені особи. Тематика виступів спікерів:

 • дитина онлайн: від загроз до можливостей;
 • захист дітей в інтернеті від сексуальних ризиків;
 • цифрові інструменти та можливості Google для інформаційної безпеки.

Урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

Уповноважений Президента України з прав дитини, спільно з Міністерством освіти та науки України та ювенальною превенцією запросили всі школи України приєднатися 5 лютого 2019 року до проведення уроку в 7-11 класах з теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».

Урок був розроблений у співпраці з кіберполіцією та видавництвом «Ранок», за підтримки Vodafone Україна. Інтернет-партнер уроку Датагруп. Мета уроку – інформування дітей про ризики надсилання своїх інтимних фото, а також про злочини, які з цим пов’язані. В уроці використовуються відео матеріали інформаційної кампанії Європолу (європейська поліція) та завдання в форматі діалогу. Вчителі, які проведуть такий урок у своєму закладі освіти, отримують сертифікат від видавництва “Ранок”.

 • Онлайновий урок для підлітків та молоді

За підтримки Програми Мережних академій Cisco, Департаменту кіберполіції Національної поліції України та компанії ERC 5 лютого 2019 року з метою підвищення освіченості з питань безпечного використання цифрових технологій відбувся онлайновий урок для учнів 8-11 класів загальноосвітніх закладів освіти. Учасники заходу мали можливість:

 • прослухати доповіді експертів за темами «Кібер-атаки та інтернет-шахрайство», «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей» та іншими актуальними питаннями;
 • пройдти онлайн-тестування та отримати сертифікат.

Учителі міста додали своїх заходів, організували виставки малюнків учнів, розробили буклеті та рекламні проспекти, пропагуючи безпечний Інтернет під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Фотографії заходів деякі школи висвітили в соціальній мережі Фейсбук, на сайтах шкіл.

   

Автор:admin

Я з дитинства звик до того, щоб чути рідне мамине слово!

Краматорська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів  №  4 відзначала  Міжнародний день рідних мов під гаслом: «Мови різні – Батьківщина одна!»

     Учителями – філологами було проведено різноманітні заходи, що охопили школярів будь – якої вікової категорії.

   Об’єднав нас усіх тематичний диктант «Україна в нас одна», який лунав українською та російською мовами.

    Учні середньої ланки могли долучитися до проведення презентації – гри «Мовні цікавинки», зібрати пазли – висловлювання відомих особистостей, зіграти в російську  мову  (учителі Мороз В.В., Лейченко Н.В.,

Карташова С.С.); конкурсної програми «У слові народу – золото правди», турніру «У країні Числівників» (учитель Тхорова Т.М.) ; виставки «Слова – цікавинки», мовних  ігор, уроку – подорожі «Українська мова калинова» (учитель Малишева О.В.), вікторини  «Барви рідного слова» (учителі

Змієва Т.М., Жаран Н.Б.).

     Учні 10 – 11 – х  класів виготовили мотиватори «Українська зробить тебе успішним» та провели захист своїх робіт, також написали есе «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя» (учитель Саєнко О.В.).

   Цього дня нас об’єднала любов до  слова, країни, бажання ідентифікувати себе як нація, чарівна та сильна!