Архив автора admin

Автор:admin

Моніторинг якості післядипломної педагогічної освіти в області

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти з метою покращення науково-методичної діяльності в 2019 році у листопаді 2018 року на умовах повної анонімності планує проведення серед вчителів, науково-педагогічних працівників, представників адміністрації закладів освіти, методистів МЦ (МК) онлайн-опитування на тему: «Моніторинг якості післядипломної педагогічної освіти в області (курсів підвищення кваліфікації та міжкурсових заходів ДоноблІППО)».

Респонденти зможуть індивідуально заповнити онлайн-анкету до 19 листопада (включно) 2018 року у будь-який зручний для них час, відзначаючи відповідним чином вибраний варіант відповіді.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTWeo0DcL5ZZvH4rNdfG1lo8O2tDgklhigzweDTFTIeaxJFw/viewform?vc=0&c=0&w=1

 

Запрошуємо до активної участі та інформуємо, що опитування є добровільним.

Автор:admin

Єдиний урок французької мови в ЗОШ №1

Єдиний урок французької мови в ЗОШ №1

В рамках проведення Україно-французького року мов, для зміцнення взаєморозуміння та дружби, а також співпраці між двома країнами в культурно-освітній сфері, 16 жовтня в ЗОШ №1 проводився єдиний урок французької мови. Урок проводився в 8 та в 9 класах, де вивчається французька мова як друга іноземна. Враховуючи вікові особливості та рівень мовної підготовки класів, учитель Воробйова Є.В самостійно вибрала тему: «Французи у себе вдома». Урок проводився в кабінеті французької мови, де були показані на стендах матеріали до єдиного уроку: визначні місця Франції, символи Франції, географія Франції. Також був проведений турнір знавців. Потім були заслухані міні проекти, теми яких були:

 1. Франція і політика: Держава – це вони, Три кольори Франції
 2. Особисте життя: (Батьки і діти)
 3. Вільний час (Повсякдення і свята)
 4. На будь-який смак (Який вигляд я буду мати?, Смачного! Кухня Франції).

Діти познайомились глибше з національним характером народу, з відношенням французів до свого минулого, до політики, роботи, до родини, звичаїв, дозвілля, смаків – всім, що складає велич і гордість Франції і її народу.

http://kram-shl01.klasna.com/uk/news-204-10956/

 

Автор:admin

16.10.2018 року в Краматорській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №35

16.10.2018 року в Краматорській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №35 був проведений Єдиний урок французької мови (в рамках Року французької мови в Україні).

Загальна тема Єдиного уроку ‒ «Подорожуємо Францією». Урок був проведений у 5-х та 8-х класах, де вивчається французька мова як друга іноземна. На уроці були використані різні форми роботи: віртуальна подорож, гра, вікторина.

В інших класах школи, де французька мова не вивчається, класні керівники провели виховну годину на запропоновану тему, діти початкової школи дивилися французькі мультфільми та малювали головних анімаційних героїв. Учням середньої та старшої ланок школи продемонстрували відеоролики про цікаві факти з історії Франції, провели вікторину «Що ми знаємо о Франції?».

Куликова Т.О., учитель французької мови

Краматорської ЗОШ №35

 

Автор:admin

Проведення Єдиного уроку німецької єдності КУГ

Тема уроку: « Am 3.Oktober ist der Tag der deutschen Einheit».

Мета уроку:

-виховувати  інтерес до країни, мова якой вивчається;

-формувати мотивацію учнів до вивчення німецької мови;

-формувати усвідомлення необхідності дружби і взаєморозуміння

між Україною та Німеччиною.

На уроці було проведено:

-для 1(5) та 2(6)класів усній журнал «Подорож Німеччиною»

з використанням інтерактивних ігр, карти Німеччини та видів

великих міст;

-для 3(7)класів проведено міні- проект «Що ми знаємо про Німеччину»;

-для 4(8) та 5(9)класів – конкурс «Знавці німецької мови».

Учні ознайомились з німецькими книжками, газетами, журналами,

побачили державні символи Німеччини, подивились відео-ролик

святкування Дня єдності Німеччини 3 жовтня 2018 року.

Автор:admin

Проведення єдиного уроку німецької мови в Краматорському НВК (ЗОШ №32- ДНЗ)

Урок німецької мови був присвячений Дню німецької єдності .

Мета уроку: розширити кругозір учнів та посилити мотивацію до вивчення німецької мови.

Були проведені такі заходи:

 1. Вікторина « Подорожуємо Німеччиною»
 2. Турнір знавців німецької мови, де брали участь учні 8-го класу .
 3. Віртуальна подорож Берліном.
Автор:admin

03.10.2018 року у ЗЗСО №24 було проведено Єдиний урок німецької мови

03.10.2018 року у ЗЗСО №24 було проведено Єдиний урок німецької мови з метою розширити знання учнів про країну, мову якої вони вивчають, посилити мотивацію учнів до вивчення німецької мови і культури як переспективи в їхньому майбутньому професійному розвитку.

На уроках були використані наступні форми роботи: віртуальна подорож, були використані відео «Берлін» (для учнів 8 класу), презентація «Німеччина» та турнір знавців (підготували учні 8 класу), відео «Німеччина» та вікторина, відео «100 цікавих місць Берліну» та «Берлін за 24 години» (для учнів 6 та 7 класів).

Відповідальний за проведення єдиних уроків – Яценко Ю.В.

Автор:admin

29 серпня 2018 р. в ЗОШ № 22 стартувала серпнева міська (не)конференція вчителів початкових класів міні-EdCamp Kramatorsk «НУШ на старті. Жити по-білому. Працювати по-новому». Координаторка (не)конференції міні-EdCamp Kramatorsk Алла Краснікова.

29 серпня 2018 р. в ЗОШ № 22 стартувала серпнева міська (не)конференція вчителів початкових класів міні-EdCamp Kramatorsk «НУШ на старті. Жити по-білому. Працювати по-новому». Координаторка (не)конференції  міні-EdCamp Kramatorsk Алла Краснікова.

Що таке EdCamp?

Рух EdCamp було започатковано в Америці у 2010 році.   

На сьогодні понад 1 500 заходів у 29-и країнах світу об’єднали вчителів та вчительок і різноманітних стейкхолдерів  навчального процесу з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань.

Формат EdCamp є шостим у світовому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій 2015 року.  Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі, яка долучилася до цієї міжнародної сім’ї.  Чому працює EdCamp?

 • EdCamp Ukraine –  унікальний рух для професійного зростання вчительства України.
 • Місце професійного зростання.
 • Кожен і кожна діють на практиці
 • Інструмент розбудови спільноти.
 • Майданчик НУШ.

Завдяки новому дискусійному формату (не)конференція підпорядковується закону «про дві ноги»: учасники й учасниці самостійно визначають програму й хід заходу.

У (не)конференції міні-EdCamp Kramatorsk взяли участь 158 учасників. Важливу роль у проведенні заходу відіграли 13 спікерок, які залучили до живого діалогу та практичної взаємодії всіх учасників. А саме:

Локація № 1

Комарова-Волкова Вікторія, «Знання як інструмент вирішення життєвих задач»

Локація № 2

Рязанцева Олена, «Інтеграція як чинник розвитку пізнавальної активності учнів»

Локація № 3

Білай Оксана, «Діяльнісний підхід до навчання як важлива умова ефективності НУШ»

Локація № 4

Гончарова Людмила, «Формування цінностей на основі педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського»

Локація № 5

Решетняк Олена, «Реалізація наскрізного процесу виховання засобами народної педагогіки»

Локація № 6

Малахова Любов, Костіна Жанна, «Формування критичного мислення засобами таксономії Блума»

Локація № 7

Кудінова Олена, дискусія «НУШ. Більше питань чи відповідей»

Локація № 8

Кузнецова Євгенія, «Роль учителя-модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини»

Локація № 9

Сухова Ірина, «Педагогіка партнерства в дії»

Локація № 10

Назарько Вікторія, «Інтегроване навчання – шлях до цілісного сприйняття світу»

Локація № 11

Кіркеснер Валентина, «Умотивований учитель. Усвідомлена відповідальність за свободу вибору»

Локація № 12

Біла Олена, «Формування здатності до самовираження засобами мистецтва».

Формат проведення учительської сесії показав, що педагоги не тільки мають багатий досвід, а й прагнуть ним ділитись. Таку готовність продемонстрували Хоменко Наталія, Гошкович Наталія, Рєва Анна, Васильєва Лариса, Бекленіщева Ірина та почесна гостя Гринько Вікторія. Успіх (не)конференції –  це результат системної командної роботи. Дякую всім керівникам ММК та Шкіл учителя за участь у підготовці та проведенні (не)конференції. Дякую адміністрації ЗШ № 22 та вчителям початкових класів ЗОШ № 22 за підтримку та надані умови.

 Почесними гостями були: Вікторія Гринько – координаторка Міні-EdCamp Slovyansk, доцентка ДДПУ, Олександр Кошелєв – організатор Міні-EdCamp Slovyansk, доцент ДДПУ, Наталія Капінус – завідувачка Донецького облІППО.

Автор:admin

26 квітня 2018 р. на ІV освітньому окрузі у Краматорському НВК (ЗОШ № 6 – ДНЗ) відбувся відбірковий етап ІІІ міського фестивалю-свята «З Україною в серці».

Тема, яку треба було розкрити та представити у вигляді літературно-музичної композиції,  мала назву «Україно моя неозора, ти співуча й дзвінка, як весна».  У святі взяли  участь  діти   ЗОШ № 6, 11, 18, 20, 23, 32.

    Доброзичлива атмосфера свята створювала піднесений настрій у всіх присутніх. Маленькі артисти  через національні костюми, вірші та прозу, танці та співи змогли передати ключову ідею культури українського народу – відродження свідомої нації через пошану до звичаїв та народних традицій.

    Кожна композиція вразила ретельною підготовкою до свята, розкриттям своєї теми, оригінальністю постановок, емоційністю, співучістю.

    Журі з прихильністю відзначає весняний хоровод «Подоляночка» (ЗОШ № 11),  яскравий танок з великими квітами (ЗОШ № 23). Підкорила серця глядачів дзвінкоголоса дівчинка із ЗОШ № 32 та їх сучасний український танок. Маленька харизматична солістка із ЗОШ  № 18 отримала щирі оплески від слухачів. Першокласники із ЗОШ № 20 вразили своїм акапельним виконанням народних обрядових пісень. Учасники ЗОШ № 6 виокремилися чіткістю постановки та глибоким розкриттям теми.

    До фіналу ІІІ міського фестиваля-свята «З Україною в серці» пройшли колективи ЗОШ № 6 та ЗОШ № 20.

    Майбутнє нашої країни – це талановиті діти. Своїми яскравими виступами учні  показали, як високо цінують культуру українського народу, славлять її, оспівують її красу та велич. Але головне те, що сьогодні наші діти ростуть справжніми патріотами своєї Батьківщини.

Автор:admin

26 квітня 2018р. в ЗОШ № 10 відбувся відбірковий етап III міського фестивалю – свята «З Україною в серці» за темою «Україно моя неозора, ти співуча й дзвінка, як весна».

У відбірковому етапі взяли участь  майже всі школи округу (№ 10, 16, 19, 26, 30, КУГ). Виступи учасників цілком відповідали темі фестивалю, були яскравими і неповторними.

         Колектив дітей ЗОШ № 26 вразив художнім задумом,  яскравими декораціями та динамічністю. КУГ представила авторський вірш учениці 3 класу  Меркулової  Софії.  ЗОШ № 16 присвятила свій виступ вишиванці. Учні ЗОШ № 30 в танцях і піснях відобразили  народні свята та прагнення миру. Через усну народну творчість, гуморески діти ЗОШ № 19  показали кмітливість та винахідливість українського народу. Виступ колективу школярів  ЗОШ № 10 захопив журі своєю багатогранністю: грою на музичному інструменті (ксилофоні), танцями, оригінальними декораціями.  До міського етапу запрошуються  діти ЗОШ № 26  та ЗОШ № 10.

         Відбірковий етап показав, що учні шанують патріотичні цінності, мають повагу до культури та традицій українського народу,  до рідної мови, знають національні свята.

Автор:admin

21 квітня в ЗОШ № 21 відбувся ІІ (міський) етап конкурсу для учнів 4-х класів «Юний ерудит».

У Конкурсі взяли участь 143 учні шкіл міста. Школа № 22 (в. о. директора Горбач І. В.) надала необхідні та максимально сприятливі умови для проведення Конкурсу. За результатами конкурсних робіт журі визначили наступних учасників переможцями Конкурсу:

№ з/п Прізвище, ім’я учня Шко

ла

Місце Кіль

кість балів

Учитель
«ФІЛОЛОГІЯ»
1. Штанченко Роман КУГ І 51,5б. Волченко Т. А.
2. Афоніна Анастасія 25 ІІ 50б. Шостак Н. К.
3. Мацюра Анастасія 16 ІІ 50б. Гошкович Н. М.
4. Єрмілова Діана 13 ІІ 49,5б. Назарько Н. В.
5. Скібіна Дарина 5 ІІІ 48,75б. Федорова А. І
6. Скворцова Софія 8 ІІІ 47,25б. Рублевська Л. П.
7. Дмітрієва Дарина 31 ІІІ 47б. Ярош Л. І.
«МАТЕМАТИКА»
1. Хілько Микита 22 І 59б. Козлова Г. А.
2. Решевський Тихон 6 ІІ 58б. Зоренко О. А.
3. Хоруженко Валерія 25 ІІ 58б. Комарова-Волкова В. Г.
4. Черниш Олег 24 ІІ 58б. Коваленко Л. С.
5. Прийменко Микита 25

(інд. навч.)

ІІ 57б. Краснікова А. І.-Комарова-Волкова В. Г.
6. Бандуріна Анна 4 ІІ 56б. Бєлікова Т. О.
7. Суворовцев Микита 16 ІІІ 52б. Котенко Т. І.
8. Молодцов Олександр 9 ІІІ 52б. Трембач І. І.
9. Д’яченко Максим 12 ІІІ 51б. Вінник О. Г.
10. Плиска Арсеній 3 ІІІ 51б. Сторожинська Л. І.
11. Сильченко Дмитро 8 ІІІ 50б. Боровик Л. А.
«ПРИРОДОЗНАВСТВО»
1. Гребенюк Ілля 9 І 45б. Трембач І. І.
2. Горбаньов Михайло 22 ІІ 44,5б. Протиняк М. В.
3. Філь Снєжана 16 ІІІ 42,5б. Гошкович Н. М.
«ІНФОРМАТИКА»
1. Соломко Роман 22 І 53б. Білоконь І. М.
2. Руденко Єгор 25 І 52,6б. Борисенко М. Ю.
3. Фесенко Михайло 8 ІІ 46б. Боровик Л. А.
4. Сергєєва Ольга 9 ІІІ 42б. Сердюк М. І.
«ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ»
1. Козлова Марія 22 І 72б. Протиняк М. В.
2. Руденко Владислава 16 І 71б. Котенко Т. І.
3. Сезько Олександра КУГ І 70б. Волченко Т. А.
4. Філякіна Надія 1 ІІ 67б. Грибинюк Л. В.
5. Троцька Олександра 8 ІІ 67б. Боровик Л. А.
6. Хилько Марія 10 ІІ 67б. Журавльова О. Л.
7. Чепіга Анастасія 30 ІІ 66б. Свистунова О. А.
8. Стрижак Єлизавета 26 ІІІ 60б. Кухаоенко О. І
9. Смирнова Марія 35 ІІІ 60б. Грін Н. С.
10. Луньова Ксенія 25 ІІІ 59б. Шостак Н. К.
11. Галінська Аліна 24 ІІІ 58б. Коваленко Л. С.

Усього 36 дітей посіли призові місця. У цілому маємо 8 перших місць, 14 – других та 14 третіх. Найвищий бал 59 або 72. Найменший прохідний бал 42, це 70%. У кожній номінації враховувався свій підхід до визначення переможців та загальний результат номінації.

У цілому, діти показали гарні результати. Вони втішили нас своїми роздумами, своїми творчими роботами. У номінації «Художня праця» учасники розкривали тему «За що я люблю Україну?». Своїми роботами наші діти довели головну думку «За те, що вона МОЯ»!